Posuď knihu podle obalu (1)

A aby toho nebylo málo, přidávám ještě jedno nedělní meme:  
Posuď knihu podle obalu, které každou neděli pořádá SykiScarlett Thomasová 
NÁŠ TRAGICKÝ VESMÍR

Oficiální anotace: 
Meg Carpentierová je na dně. Už léta se marně pokouší dopsat román. Její věčně nespokojený partner k domácí pohodě také příliš nepřispívá. Když Meg dostane nabídku napsat recenzi na pseudovědeckou knihu slibující věčný život, okamžitě souhlasí.
Meg se probírá teoriemi kosmologie, fyziky, tarotu, studuje kóany, novodobé teorie všeho, Nietzscheho, Baudrillarda a vzory na pletení, razí si cestu „naším tragickým vesmírem“. Ptá se na vše možné. Existují nadpřirozené bytosti? Kouzla? A jak spolu souvisí impulzivní nápad zatlačit auto do řeky, loď v láhvi, tajemné zvíře volně běhající po planinách a kontroverzní autor knihy Věda věčného života?
Náš tragický vesmír je inteligentní a poutavá kniha překypující nápady, jak je pro prózy Scarlett Thomasové typické. Vypráví o tom, jak se tvoří a ničí přátelství, jak můžeme přepsat svou budoucnost a jak nám příběhy mohou zachránit život.Česká obálka je převzatá z originálu a moc se mi líbí. Je založená na stejném grafickém principu jako dvě předcházející knihy téhle autorky – Konec pana Y a PopCo

Myslím, že obálka dokonale sedí ke způsobu, jakým autorka píše. Je sice trošku tmavší a ponuřejší než v případě předešlých knih, ale myslím, že to nevadí. Naopak, napadá mě u toho, že třeba bude i takový příběh…

Na tuhle knížku se sice teprve chystám, ale dvě předchozí mám už za sebou a musím říct, že to je opravdu zvláštní čtení. Která knížka v sobě snoubí milostný příběh, důležitou skoro filozofickou úvahu o snech a jejich vlivu na naše životy, zamyšlení nad spotřební společností a tím, jak požírá sama sebe, o uspořádání světa, o tom, jak moc velký vliv na nás mají média a internet a reklama...? Pokud máte rádi tajemné, trochu mystické příběhy se zápletkou, která se jen tak nerozplete, budou se vám knihy Scarlett Thomasové líbit. Jsou trochu divné, ale pro mě takovým tím dobrým způsobem.

0 komentářů:

Okomentovat