Posuď knihu podle obalu (5)

Po delší odmlce přidávám další příspěvek do meme pořádaného Syki.Suzanne Collinsová
HUNGER GAMES - ARÉNA SMRTI

Oficiální anotace:
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji.
Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.
Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně.
Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska…
Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?Musím říct, že obálky téhle trilogie mi zrovna dvakrát do oka nepadly. Nedovedu moc vysvětlit proč, ale zkrátka se mi nelíbí, a kdybych se měla rozhodovat jen na základě obálky, asi bych po knížkách nesáhla. Mnohem víc se mi líbi třeba jejich německé verze. Ačkoli někdo může namítat, že jsou až příliš něžné nebo křehké... ale proč ne? Na druhou stranu mám za sebou teprve první díl, tak možná na konci budu obálky soudit jinak... :)
8 komentářů:

 1. Oh, ty německá jsou ale krásné! :) ..Mně se české také líbí, i když to není nic světoborného. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Německé covery jsou opravdu krásné. Ale myslím si, že k příběhu se víc hodí ty originální s reprodrozdem. I když, kdybych si knížku nekupovala na doporučení, v knihkupectví bych si jí asi ani nevšimla.

  OdpovědětVymazat
 3. Právě, v knihkupectví bych po nich ani nesáhla, zvláštní představa... :)

  OdpovědětVymazat
 4. mně se líbí obě verze. Knížka mě moc zaujala, možná se po ní mrknu :).

  OdpovědětVymazat
 5. Nemecké obálky sú pekné, ale páčia sa mi aj tie originálne. Naše slovenské sú také isté ako originálne, a ešte sa aj tak lesknú, tak sa mi veľmi páčia ! :D

  OdpovědětVymazat
 6. Lex: Vaše slovenské obálky se mi líbí ještě víc, než ty české, právě proto, že mají tvrdou vazbu (tuším?) a že se lesknou. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Já jsem měla první díl v paperbacku, ale nevyšly u nás i v pevné vazbě? Slovenské se lesknou? Jak? To bych chtěa vidět :)

  OdpovědětVymazat
 8. Teresinka: ne ne u nás v pevný vazbě nevyšli, pouze paparback

  OdpovědětVymazat